Mesto pre život,
život pre mesto

Volám sa Maroš Chudovský a som nezávislý kandidát na primátora Považskej Bystrice

Kto som ?

Volám sa Maroš Chudovský. Chalan z považskobystrického paneláku na SNP.

Tu som vyrastal, chodil na základnú školu, s kamarátmi dral kolená na ihrisku za domom. 

Moja mama, právnička, ma pri výchove vždy viedla k rešpektu k pravidlám. 

Vďaka otcovi lesníkovi som si zase vybudoval silný vzťah k prírode, ktorú ma učil chrániť a zveľaďovať.

Vyštudoval som medzinárodné vzťahy v Banskej Bystrici, kde som robil aj výskum, prednášal a získal doktorát. 

Ako zamestnanec ministerstva zahraničných vecí som okrem iného od roku 2018 hájil slovenské záujmy ako diplomat v Bruseli.

Prečo kandidujem?

Považská Bystrica je mojím domovom. Vrátil som sa sem, pretože si tu chcem založiť rodinu a prežiť svoj život. Ako každý Bystričan.

Žiaľ, za posledné roky sme svedkami, že mesto sa veľmi nehýbe dopredu, stráca dych. Ulice a námestia sú často prázdne, pretože si ľudia po práci či škole nemajú kam vyjsť. V meste sa developuje bezhlavo, na sídliskách nie je kde parkovať. Problémy sa nabaľujú, neriešia alebo riešia „na kolene“, aj to len pred voľbami. Nikoho asi neprekvapí, že mnoho mladých volí radšej odchod z rodného mesta za lepšími podmienkami. 

Trápi ma to rovnako ako Vás. Viem, že sa to dá robiť aj lepšie, koncepčnejšie. Ak chceme byť mestom pre život, musíme v prvom rade vrátiť život mestu. Potenciál na to máme obrovský!

Novinky

Chceme žiť v meste, ktoré ľudí spája

Leto, to je pohoda, voda, dobré jedlo či dlhé večery pod hviezdami. Ale najmä, leto je o príjemnom čase strávenom s rodinou, priateľmi, susedmi, o prepájaní komunít.

Každý štvrtok preto organizujeme susedské grilovačky na rôznych miestach nášho mesta.

Čítať viac »

Sociálne siete

Verejný profil

Oficiálna FB stránka

Súkromné profily

Buďme priatelia na Facebooku alebo Instagrame.
Neuniknú vám tak informácie zo zákulisia kampane alebo môjho osobného života.

Podporujú ma

Iveta Pospíšilová

Riaditeľka zariadenia pre seniorov katka, poslankyňa mestského zastupiteľstva v PB

Maroš je mladý vzdelaný muž, ktorý dokáže myslieť analyticky a koncepčne. Nebojí sa nahlas pomenovať nielen chyby a nedostatky, ale dokáže hľadať riešenia na ich odstránenie. Považujem ho za sociálne vyzretú osobnosť, ktorá je vyrovnaná a schopná reagovať v zložitých situáciách. Vážim si, že uznáva etické princípy, zásady slušného správania a má úctu k právu. Maroš je schopný na plný plyn venovať svoj čas a energiu v prospech Považskej Bystrice a jej občanov. Dokáže nielen motivovať ľudí, nabádať k lepším výsledkom, ale hlavne ich počúvať. Verím mu, držím palce a budem mu nápomocná vždy, keď bude o to stáť. Veď sme tzv. rovnaká krvná skupina – i keď už nie veková (smiech).

Martin Grác

Terapeut tradičnej čínskej medicíny

Skutočnú hodnotu mesta neurčuje jeho rozloha ani počet obyvateľov, ale miera spokojnosti ľudí, ktorí v ňom žijú. Predpokladom udržateľného šťastia je aj priestor, v ktorom dokážu ľudia rásť, realizovať sa a napĺňať svoje sny. Ak má byť takýmto priestorom Považská Bystrica, nevyhnutne musí dať zelenú novým myšlienkam, víziám a projektom, rešpektujúc potreby svojich obyvateľov. Preto som nesmierne rád, že na post primátora mesta kandiduje Maroš Chudovský. Kto ho poznáte, viete, prečo som sa rozhodol dať mu v nadchádzajúcich voľbách svoj hlas. Naše mesto si túto zmenu zaslúži.

Peter Truchlý

lekár, pediater

Nie som rodený Považskobystričan, prišiel som sem za prácou v roku 2009. Páčila sa mi pekná príroda, jednoduché spojenie s Martinom, odkiaľ pochádzam, aj veľa priestoru na rast. Žijem tu 13 rokov a čím dlhšie som tu, tým viac možností vidím všade okolo seba. Som presvedčený, že Považská Bystrica je mesto s veľkým potenciálom, ktorý čaká na svoju chvíľu. Stačí pritom trochu ľudskej kreativity, sily, spolupráce a mesto rozkvitne do krásy. Maroša podporujem a verím, že on a jeho tím to dokáže.

Tereza Brzá

Študentka, Masarykova univerzita v Brne

Tak ako veľa ďalších mladých ľudí z Považskej aj ja som odišla za štúdiom a prácou do susednej krajiny. Aj keď sa môže mnohým myšlienka na návrat do nášho mesta (z mnohých dôvodov) zdať neatraktívna či priam nereálna, ja sa domov teším. Verím, že práve vďaka Marošovmu nadšeniu a odhodlaniu sa budeme môcť vrátiť do lepšej Považskej.

Oldo Vaňous

Dôchodca

Považská Bystrica potrebuje zmenu a Maroš ju prináša. Poznám ho len krátko, ale za tú chvíľu sa dokázal obklopiť ľuďmi, ktorým na našom meste záleží a ktorí si už dávno získali moju dôveru. Ako dôchodca toho veľa nepotrebujem, ale chcem, aby moji vnuci vyrastali v modernom meste a mali chuť raz si tu založiť svoje rodiny. Podporujem Maroša Chudovského.

Jana Zvrškovcová

Umelkyňa

Stále čakáme na neobyčajného človeka, namiesto toho by sme mali premeniť na neobyčajných tých, ktorí sú okolo nás. A to Maroš robí. Dáva ľuďom podporu, nádej a naozaj počúva to, čo hovoria ľudia v našom meste. Spolu s tímom vie, čo chce, a má ochotu prebudiť Považskú Bystricu na miesto, kde sa naozaj oplatí žiť vďaka možnostiam, kreativite a novým nápadom.

Ako môžete pomôcť?

Váš názor je kľúčový, neváhajte sa oň podeliť.

Čaká nás veľa tvrdej práce. Ocením pomoc každého z vás. 

Prostredníctvom transparentného účtu

Ako ma kontakovať?

Napíšte mi

Napr.:
S akými problémami sa stretávate vo svojom okolí?
Čo by ste urobili ako prvé vo funkcii primátora?
Chcem pomôcť…

[contact-form-7 404 "Nenájdené"]