Mesto pre život,
život pre mesto

Volám sa Maroš Chudovský a som nezávislý kandidát na primátora Považskej Bystrice

Kto som ?

Volám sa Maroš Chudovský. Chalan z považskobystrického paneláku na SNP.

Tu som vyrastal, chodil na základnú školu, s kamarátmi dral kolená na ihrisku za domom. 

Moja mama, právnička, ma pri výchove vždy viedla k rešpektu k pravidlám. 

Vďaka otcovi lesníkovi som si zase vybudoval silný vzťah k prírode, ktorú ma učil chrániť a zveľaďovať.

Vyštudoval som medzinárodné vzťahy v Banskej Bystrici, kde som robil aj výskum, prednášal a získal doktorát. 

Ako zamestnanec ministerstva zahraničných vecí som okrem iného od roku 2018 hájil slovenské záujmy ako diplomat v Bruseli.

Prečo kandidujem?

Považská Bystrica je mojím domovom. Vrátil som sa sem, pretože si tu chcem založiť rodinu a prežiť svoj život. Ako každý Bystričan.

Žiaľ, za posledné roky sme svedkami, že mesto sa veľmi nehýbe dopredu, stráca dych. Ulice a námestia sú často prázdne, pretože si ľudia po práci či škole nemajú kam vyjsť. V meste sa developuje bezhlavo, na sídliskách nie je kde parkovať. Problémy sa nabaľujú, neriešia alebo riešia „na kolene“, aj to len pred voľbami. Nikoho asi neprekvapí, že mnoho mladých volí radšej odchod z rodného mesta za lepšími podmienkami. 

Trápi ma to rovnako ako Vás. Viem, že sa to dá robiť aj lepšie, koncepčnejšie. Ak chceme byť mestom pre život, musíme v prvom rade vrátiť život mestu. Potenciál na to máme obrovský!

Novinky

Chceme žiť v meste, ktoré ľudí spája

Leto, to je pohoda, voda, dobré jedlo či dlhé večery pod hviezdami. Ale najmä, leto je o príjemnom čase strávenom s rodinou, priateľmi, susedmi, o prepájaní komunít.

Každý štvrtok preto organizujeme susedské grilovačky na rôznych miestach nášho mesta.

Čítať viac »

Sociálne siete

Verejný profil

Oficiálna FB stránka

Súkromné profily

Buďme priatelia na Facebooku alebo Instagrame.
Neuniknú vám tak informácie zo zákulisia kampane alebo môjho osobného života.

Podporujú ma

Daniel Gachulinec

Hokejista, reprezentant Slovenska

Považskú Bystricu vnímam ako mesto s obrovským potenciálom, ktorý však nie je dostatočne využitý. Teší ma, že sa v PB spája kolektív šikovných ľudí, ktorí majú záujem zlepšiť život v našom meste. Maroša po- znám ako veľmi spoľahlivého a cieľavedomého človeka. Má môj obdiv za to, že obetoval dobre rozbehnutú kariéru (v zahraničí) a vrátil sa domov, aby pomohol svojmu rodnému mestu. To ma presvedčilo o tom, aké veľké je jeho odhodlanie posunúť naše mesto vpred, a aj preto ho budem podporovať v jeho kandidatúre.

Štefan Krasňanský

Organizátor kultúrnych podujatí

S Marošom sa poznáme krátko, spája nás však mnohé. Či už pôsobenie v zahraničí, spoloční priatelia, ale najmä naše rodné mesto. Po našich stretnutiach vnímam Maroša ako mladého rozhľadeného človeka, obklopeného skvelým tímom ambicioznych ľudí so snahou vybudovať z Považskej Bystrice opäť mesto so silným regionálnym rozmerom a identitou kvalitného okresného mesta, tak ako to poznáme z iných vyspelých európskych krajín. Taká Považská by sa mi páčila. A čo vám?

Alexandra Gachulincová

moderátorka a modelka

Vďaka ľuďom ako je Maroš sa chcem vrátiť do rodného kraja. Považská potrebuje novú “krv” a hlavne férového múdreho chlapa, ktorým Maroš nepochybne je. Je to pre mňa človek, ktorý má srdce na svojom mieste a nechýba mu rácio. Človek pracovitý, šikovný, poctivý, ambiciózny, rešpektujúci aj iné názory. Človek, ktorý počúva a aj vypočuje, človek, za ktorým ideš – keď potrebuješ poradiť. A hlavne človek, ktorý chce pracovať s ľuďmi a pre ľudí ! A ešte je aj veľký sympoš a zaváňa človečinou. Veľmi si vážim, že sa vrátil so skúsenosťami zo sveta domov a chce z Považskej Bystrice konečne urobiť miesto pre krajší a lepši život.

Tomáš Bořuta

KC Cooltajner

Považská Bystrica roky prešľapuje na mieste, hoci by mohla kráčať výraznými krokmi dopredu. Ak si niekto myslí opak, stačí trochu pocestovať a hneď uvidí, čo všetko už v našom meste mohlo byť – a, žiaľ, stále nie je. Myslím si, že je správny čas dať priestor odhodlaným ľuďom. Aby Považská mohla konečne smelo vykročiť vpred a žilo sa nám v našom meste o poznanie lepšie. 

Rastislav Konečný

hokejový funkcionár a spolukomentátor

Odhodlanie meniť veci k lepšiemu, prekonávať prekážky, hľadať cestu ako vyriešiť každý problém. Atribúty, ktoré Maroša predurčujú byť lídrom procesov prospešných pre Považskú Bystricu, naše mesto. Spoznali sme sa pri športe a šport má svoje pravidlá. Dodržiavanie pravidiel v dnešnej spoločnosti nie je samozrejmosťou, avšak pri Marošovi nemám pochybnosti a aj preto ho podporujem v jeho kandidatúre.

Daniela Barbosová

poslankyňa mestského zastupiteľstva v PB

Maroš sa mi páči. Má skúsenosti zo sveta. Videl, ako fungujú mestá nielen v Európe. Prajem si, aby sa fungovanie európskych miest prenieslo na Považskú Bystricu. No nie je to úloha pre jedného. Preto považujem za kľúčové, že Maroš už teraz priťahuje a prepája správnych ľudí. Dokáže vytvoriť okolo seba silný tím odborníkov, ktorí ťahajú za spoločný povraz. Verím Marošovi!

Ako môžete pomôcť?

Váš názor je kľúčový, neváhajte sa oň podeliť.

Čaká nás veľa tvrdej práce. Ocením pomoc každého z vás. 

Prostredníctvom transparentného účtu

Ako ma kontakovať?

Napíšte mi

Napr.:
S akými problémami sa stretávate vo svojom okolí?
Čo by ste urobili ako prvé vo funkcii primátora?
Chcem pomôcť…

[contact-form-7 404 "Nenájdené"]