Prečo som kandidoval a budem opäť v roku 2026

Považská Bystrica je mojím domovom. Vrátil som sa sem, pretože si tu chcem založiť rodinu a prežiť svoj život. Ako každý Bystričan.

Žiaľ, za posledné roky sme svedkami, že mesto sa veľmi nehýbe dopredu, stráca dych. Ulice a námestia sú často prázdne, pretože si ľudia po práci či škole nemajú kam vyjsť. V meste sa developuje bezhlavo, na sídliskách nie je kde parkovať. Problémy sa nabaľujú, neriešia alebo riešia „na kolene“, aj to len pred voľbami. Nikoho asi neprekvapí, že mnoho mladých volí radšej odchod z rodného mesta za lepšími podmienkami.

Trápi ma to rovnako ako Vás. Viem, že sa to dá robiť aj lepšie, koncepčnejšie. Ak chceme byť mestom pre život, musíme v prvom rade vrátiť život mestu. Potenciál na to máme obrovský!

Začiatkom roku 2021 sa na mňa obrátili viacerí Považskobystričania s tým, že mesto potrebuje kvalitnú dlhodobú víziu. A hlavne odhodlaného lídra, ktorý je pripravený veci rozhýbať, vdýchnuť mestu život. Požiadali ma, aby som túto úlohu prevzal a kandidoval za primátora. Aby som zužitkoval skúsenosti a kontakty z Bratislavy a Bruselu. S veľkým rešpektom a pokorou som výzvu prijal a začal budovať silný tím. Ak však mala byť vízia úspešná, musela to byť predovšetkým vízia občanov tohto mesta.

Preto sme sa mesiace stretávali v uliciach. Chcel som počuť priamo od Vás, Považskobystričanov, aké problémy Vás trápia. Zároveň som zbieral potrebné podpisy ako nezávislý kandidát, aby som od Vás získal silný mandát veci zlepšiť.

Žiaľ, moja kandidatúra bola tesne neúspešná. Teší ma však, že sa mi podarilo získať dôveru toľkých ľudí, a že sa do mestkého parlamentu dostali viacerí poslanci z môjho teamu. 

Nikam neodchádzam(e). Pripavujeme mnohé aktivity na roky do ďalších volieb. A tak sa vidíme oveľa skôr ako v roku 2026, kedy určite budem znova kandidovať.