Prečo kandidujem

Považská Bystrica je mojím domovom. Vrátil som sa sem, pretože si tu chcem založiť rodinu a prežiť svoj život. Ako každý Bystričan.

Žiaľ, za posledné roky sme svedkami, že mesto sa veľmi nehýbe dopredu, stráca dych. Ulice a námestia sú často prázdne, pretože si ľudia po práci či škole nemajú kam vyjsť. V meste sa developuje bezhlavo, na sídliskách nie je kde parkovať. Problémy sa nabaľujú, neriešia alebo riešia „na kolene“, aj to len pred voľbami. Nikoho asi neprekvapí, že mnoho mladých volí radšej odchod z rodného mesta za lepšími podmienkami.

Trápi ma to rovnako ako Vás. Viem, že sa to dá robiť aj lepšie, koncepčnejšie. Ak chceme byť mestom pre život, musíme v prvom rade vrátiť život mestu. Potenciál na to máme obrovský!

Za posledné mesiace sa na mňa obrátili viacerí Považskobystričania s tým, že mesto potrebuje kvalitnú dlhodobú víziu. A hlavne odhodlaného lídra, ktorý je pripravený veci rozhýbať, vdýchnuť mestu život. Požiadali ma, aby som túto úlohu prevzal a kandidoval za primátora. Aby som zužitkoval skúsenosti a kontakty z Bratislavy a Bruselu. S veľkým rešpektom a pokorou som výzvu prijal a začal budovať silný tím. Ak však má byť vízia úspešná, musí to byť predovšetkým vízia občanov tohto mesta.

Preto sa tieto mesiace stretávame v uliciach. Chcem počuť priamo od Vás, Považskobystričanov, aké problémy Vás trápia. Zároveň zbieram potrebné podpisy ako nezávislý kandidát, aby som od Vás získal silný mandát veci zlepšiť.