Prečo kandidujem?

Za ostatné štyri roky som mal možnosť hovoriť s množstvom z Vás o tom, čo Vás trápi. Považská Bystrica má obrovský potenciál. Má krásnu prírodu, šikovných ľudí, dobrú polohu. No napriek tomu mnohí cítite, že naše mesto stagnuje. 

Za ostatné štyri roky som mal možnosť hovoriť s množstvom z Vás o tom, čo Vás trápi. Považská Bystrica má obrovský potenciál. Má krásnu prírodu, šikovných ľudí, dobrú polohu. No napriek tomu mnohí cítite, že naše mesto stagnuje. 

Parkovisko pred Manínom je toho symbolom. Rovnako parkovacia politika priniesla občanom chaos a viac stresu než poriadku. Roky odkladané opravy rozbitých chodníkov a ciest či zanedbaná čistota ulíc a verejných priestorov sú zasa každodennou pripomienkou toho, že mesto potrebuje lepšiu starostlivosť. Toto netrápi len Vás. Trápi to aj mňa. A som presvedčený, že to môžeme a musíme robiť lepšie.

Keď som Vás pred štyrmi rokmi žiadal o podporu, vyjadrilo mi ju 5 485 z Vás. Túto dôveru si nesmierne vážim a dodnes ju beriem ako veľký záväzok. Niektorí si mysleli, že to vzdám, no ja v práci pokračujem. 

Mojou motiváciou totiž nikdy nebola funkcia, ale snaha urobiť niečo pre mesto, kde som sa narodil, kde mám rodinu a kde som vždy chcel ostať žiť.

Preto sme s mojím tímom v mestskom zastupiteľstve hájili Vaše záujmy najaktívnejšie zo všetkých. Preto som založil občianske združenie Život pre mesto. Spolu s množstvom zanietených ľudí sme tri roky pracovali pre naše mesto – organizovali rodinné podujatia, čistili verejné priestory, dobročinnými aktivitami sme vyzbierali takmer 30-tisíc EUR, ktoré pomohli rodinám či podporili školy a škôlky.

Považská Bystrica si už nemôže dovoliť ďalšie roky vedenia, pre ktoré mesto a jeho obyvatelia nie sú prioritou. Preto som sa rozhodol, že budem opäť kandidovať za primátora nášho mesta.

Naše mesto potrebuje nový impulz. Potrebuje lídra s plánom, víziou, tímom a schopnosťou veci rozhýbať. Považská Bystrica potrebuje primátora na plný úväzok a pre mňa bude mesto jedinou prioritou.

Za posledné roky som okolo seba vybudoval tím šikovných ľudí. Zo skúseností z verejnej správy aj zo zahraničia viem, ako sa získavajú eurofondy a ako projekty dotiahnuť do konca. Ako nezávislý kandidát sa chcem uchádzať o Vašu podporu, aby mali mladí dôvod zostať, rodiny cítili, že mesto funguje a seniori vedeli, že sa na vedenie mesta môžu spoľahnúť.

Viac o tom čo už mám za sebou...