Mesto pre život,
život pre mesto

Volám sa Maroš Chudovský a som nezávislý kandidát na primátora Považskej Bystrice

Kto som

Volám sa Maroš Chudovský. Som Považskobystričan, chalan z paneláku na SNP.

Tu som vyrastal, chodil na základnú školu, s kamarátmi dral kolená na ihrisku za domom. 

Moja mama ma ako právnička pri výchove vždy viedla k rešpektu k pravidlám

Vďaka otcovi lesníkovi som si zase vybudoval silný vzťah k prírode, ktorú ma učil chrániť a zveľaďovať.

Už teraz Vám ďakujem za podporu

Prečo kandidujem

Považská Bystrica je mojím domovom. Vrátil som sa sem, pretože si tu chcem založiť rodinu a prežiť svoj život. Ako každý Bystričan.

Žiaľ, za posledné roky sme svedkami, že mesto sa veľmi nehýbe dopredu, stráca dych. Ulice a námestia sú často prázdne, pretože si ľudia po práci či škole nemajú kam vyjsť. V meste sa developuje bezhlavo, na sídliskách nie je kde parkovať. Problémy sa neriešia alebo riešia „na kolene“, aj to len pred voľbami. Nikoho asi neprekvapí, že mnoho mladých volí radšej odchod z rodného mesta za lepšími podmienkami. 

Trápi ma to rovnako ako Vás. Viem, že sa to dá robiť aj lepšie, koncepčnejšie. Ak chceme byť mestom pre život, musíme v prvom rade vrátiť život mestu. Potenciál na to máme obrovský!

Novinky

Mám plán a nie som naň sám.

22. septembra sme na tlačovej konferencii predstavili náš Plán X – volebný program na takmer 200 stranách. Tiež bol oficiálne predstavený 21 členný tím kandidátov na poslancov.

Volebný program Plán X – X dobrých riešení pre „PX“ (čítajte ihneď tu).
Tí, ktorí ma lepšie poznajú, vedia, že keď sa do niečo pustím, tak jedine naplno. Prísť s kandidatúrou bez kvalitného programu a ľudí, o ktorých sa môžem oprieť, bolo pre mňa nepredstaviteľné.   Nechcel som žiadnu dvojstránku sľubov. Niekoľko mesiacov sme preto s tímom obchádzali mestské časti a rozprávali sa s vami o vašich problémoch, trápeniach, ale aj nápadoch, ako z Považskej Bystrice urobiť čo najlepšie mesto pre život.

V centre mesta sme na tlačovej konferencii predstavili volebný program, Plán X. Je rozsiahly, koncepčný a dlhodobý. Je výsledkom tisícov rozhovorov, spolupráce s vami, Považkobystričanmi, tímu a viacerých odborníkov, podložený príkladmi z dobre fungujúcej praxe. Plán, ktorý môže reálne usmerňovať našu prácu. Nehovorí len o krokoch, ktoré chceme spraviť, ale aj o princípoch, na ktorých by malo úspešné mesto stáť. Nebojíme sa ukázať, kde vieme našu Považskú s odhodlaním dostať. Dnes môžem čestne povedať, že mám plán a nie som naň sám.

Plán môžete čítať tu.

Záznam z tlačovej konferencie môžete pozerať tu.

Chceme žiť v meste, ktoré ľudí spája

Leto, to je pohoda, voda, dobré jedlo či dlhé večery pod hviezdami. Ale najmä, leto je o príjemnom čase strávenom s rodinou, priateľmi, susedmi, o prepájaní komunít.

Každý štvrtok preto organizujeme susedské grilovačky na rôznych miestach nášho mesta.

V parkoch, ktoré už na svoje najlepšie časy len spomínajú, pri vodných plochách, ktorých potenciál sme zatiaľ v našom meste nedokázali naplno využiť, či len na tráve medzi bytovkami, kde by mohli obyvatelia aktívne tráviť svoj voľný čas.

Chceme ukázať, že tieto miesta majú patriť ľuďom. Chceme ukázať, že súdržné komunity sú chrbticou a hnacou silou zlepšení. A že keď všetci ľudia s vášňou a záujmom dostanú príležitosť a priestor, ich ochota a odhodlanie dokáže meniť tieto prehliadané miesta na nepoznanie.

Mesto netvorí ľudí, ľudia tvoria mesto. 

Je jedno, či je to na úrovni mesta, svojej štvrte, bytovky či pred svojim vchodom – aj malými každodennými krokmi spoločne vieme prispieť k tomu, aby bola Považská Bystrica lepším mestom pre život. Tak, ako sme na Slavojke osadili drevené stojany na bicykle, v ďalších lokalitách spolu s deťmi vyrobili vtáčie búdky, upratali ich či doplnili hračky na pieskoviská, knižky do búdok či rakety ku pingpongovým stolom.

Máme za sebou vydarené spoločné susedské grilovačky v parku pri Slnečných hodinách, na Slavojke, na SNP, Strede, Lánoch, pri Váhu a na Rozkvete.

Sociálne siete

Verejný profil

Oficiálna FB stránka

Súkromné profily

Buďme priatelia na Facebooku alebo Instagrame.
Neuniknú vám tak informácie zo zákulisia kampane alebo môjho osobného života.

Podporujú ma

Milan Kulkovský

lekár, primár interného oddelenia nemocnice v Považskej Bystrici

Ak má byť Slovensko v budúcnosti úspešné, mladí a vzdelaní ľudia by nemali len odchádzať, ale po nadobudnutí skúseností v zahraničí sa aj vracať. Som rád, že medzi tými, ktorí sa rozhodli vrátiť, je aj Maroš. Verím, že ako diplomat dokáže občanov mesta spájať v prospech celej komunity. História je dôkazom toho, že ak mladí ľudia dostali šancu veci meniť, menili ich k lepšiemu. Maroš Chudovský a tím odborníkov, ktorými sa obklopil, sú a budú dobrou voľbou. 

Daniela Barbosová

poslankyňa mestského zastupiteľstva v PB

Maroš sa mi páči. Má skúsenosti zo sveta. Videl, ako fungujú mestá nielen v Európe. Prajem si, aby sa fungovanie európskych miest prenieslo na Považskú Bystricu. No nie je to úloha pre jedného. Preto považujem za kľúčové, že Maroš už teraz priťahuje a prepája správnych ľudí. Dokáže vytvoriť okolo seba silný tím odborníkov, ktorí ťahajú za spoločný povraz. Verím Marošovi!

Tomáš Bořuta

KC Cooltajner

Považská Bystrica roky prešľapuje na mieste, hoci by mohla kráčať výraznými krokmi dopredu. Ak si niekto myslí opak, stačí trochu pocestovať a hneď uvidí, čo všetko už v našom meste mohlo byť – a, žiaľ, stále nie je. Myslím si, že je správny čas dať priestor odhodlaným ľuďom. Aby Považská mohla konečne smelo vykročiť vpred a žilo sa nám v našom meste o poznanie lepšie. 

Anna Jančová

pedagogička

Pamätám si Maroša ešte z jeho stredoškolských čias. Bol súčasťou tej skupiny študentov, ktorých bolo vidieť a počuť, ktorí okrem dobrých známok chceli aj niečo navyše – rozumieť veciam a meniť ich k lepšiemu. Považská Bystrica potrebuje presne to, čo Maroš ponúka – schopnosť počúvať a rešpektujúco komunikovať, skúsenosti zvonka, ktoré posunú Považskú vpred, aby sme tu neobjavovali dávno objavené a schopnosť dať šancu ambicióznym, šikovným ľuďom, ktorí by ináč odtiaľto odišli. Ak chceme udržať naše mesto živé a rozvíjajúce sa, potrebuje nové, moderné impulzy. 

Rastislav Konečný

hokejový funkcionár a spolukomentátor

Odhodlanie meniť veci k lepšiemu, prekonávať prekážky, hľadať cestu ako vyriešiť každý problém. Atribúty, ktoré Maroša predurčujú byť lídrom procesov prospešných pre Považskú Bystricu, naše mesto. Spoznali sme sa pri športe a šport má svoje pravidlá. Dodržiavanie pravidiel v dnešnej spoločnosti nie je samozrejmosťou, avšak pri Marošovi nemám pochybnosti a aj preto ho podporujem v jeho kandidatúre.

Alexandra Gachulincová

moderátorka a modelka

Vďaka ľuďom ako je Maroš sa chcem vrátiť do rodného kraja. Považská potrebuje novú “krv” a hlavne férového múdreho chlapa, ktorým Maroš nepochybne je. Je to pre mňa človek, ktorý má srdce na svojom mieste a nechýba mu rácio. Človek pracovitý, šikovný, poctivý, ambiciózny, rešpektujúci aj iné názory. Človek, ktorý počúva a aj vypočuje, človek, za ktorým ideš – keď potrebuješ poradiť. A hlavne človek, ktorý chce pracovať s ľuďmi a pre ľudí ! A ešte je aj veľký sympoš a zaváňa človečinou. Veľmi si vážim, že sa vrátil so skúsenosťami zo sveta domov a chce z Považskej Bystrice konečne urobiť miesto pre krajší a lepši život.

Ako môžete pomôcť?

Váš názor je kľúčový, neváhajte sa oň podeliť.

Čaká nás veľa tvrdej práce. Ocením pomoc každého z vás. 

Prečítajte si ako ma môžete podporiť.

Ako ma kontakovať?

Napíšte mi

Napr.:
S akými problémami sa stretávate vo svojom okolí?
Čo by ste urobili ako prvé vo funkcii primátora?
Chcem pomôcť…

[contact-form-7 404 "Nenájdené"]